Як користуватись мультиметром - знайомство з приладом.


Як користуватись мультиметром - знайомство з приладом.

Як користуватися мультиметром - знайомство з приладом.

Бувають ситуації, коли в домашніх умовах нам необхідно виміряти напругу в розетці або перевірити провідник на цілісність.
Людина, яка ніколи не стикався з подібним пристроєм, найчастіше задається питанням: як користуватися мультиметром?
Мультиметр або прилад вимірювальний комбінований (його також часто називають тестером або «цешкой») стане в нагоді в будь-якому будинку, не кажучи вже про гаражі. Він призначений для вимірювання напруги, струму, опору.
Деякі просунуті моделі «вміють» вимірювати ємність конденсаторів, температуру і ряд інших параметрів, але для домашнього користування це зовсім не обов'язково.
різновиди мультиметров
Мультиметри бувають аналоговими і цифровими. Вони відрізняються функціями, точністю вимірювань і якістю.
В аналоговому мультиметри результати вимірювань показує стрілка по вимірювальній шкалі. Працювати з таким приладом не зовсім зручно - не звик людині важкувато розібратися у всіх шкалах.
Крім цього, стрілочний мультиметр при вимірах потрібно тримати в зафіксованому положенні, інакше стрілка буде «скакати».
У цифровому мультиметри результати вимірювань виводяться на рідкокристалічний екран у вигляді цифрових значень. Завдяки цьому виключаються помилки при знятті показань приладу, а також забезпечується простота використання приладу. Саме тому цифрові мультиметри є найпопулярнішими і поширеними.
Вартість мультиметров може бути різною: від 10 у.о. і вище. Вона залежить від якості, параметрів (точності вимірювання) приладу, а також від кількості виконуваних ним функцій.
Незалежно від вартості, кожною моделлю мультиметра підтримуються стандартні функції: вимірювання напруги, струму і опору.
Практично всі мультиметри мають однакове розташування органів управління. У центрі приладу знаходиться кругової багатопозиційний перемикач, за допомогою якого перемикаються вимірювані параметри і межі їх вимірювань. Для зручності розбиті на сектори параметри обведені лініями.
Позначення на мультиметри
Кожен мультиметр складається з дисплея (аналоговий - вимірювальної шкали), багатопозиційного перемикача, гнізд для підключення шнурів зі щупами. У даній статті розглядається мультиметр марки DT-830B DIGITAL.
Положенням перемикача вибирається режим роботи приладу:
1. - OFF - прилад вимкнений (на деяких приладах для цього є спеціальна кнопка);
2. - ACV - вимірювання змінної напруги;
3. - DCV - вимірювання постійної напруги;
4. - ACA - вимір змінного струму;
5. - DCA - вимірювання постійного струму;
6. - Ω - вимірювання опору;
7. - hFE - вимірювання параметрів транзисторів.
підключення щупів
Щуп представляє собою металевий стрижень з ізольованою ручкою, він забезпечує контакт між точкою вимірювання і мультиметром і з'єднується з приладом проводом.
Роз'єм, позначений як VΩmA, призначений для вимірювання опору, напруги, а також струму, величиною не більше 200 мА, інакше може згоріти запобіжник, а в гіршому випадку - сам прилад.
Роз'єм, підписаний написом 10А або 10 ADC (іноді і більше) призначений для вимірювання сили струму в діапазоні від 200 мА до 10 А (до вказаного значення).