Правила паяння мідних проводів.


Правила паяння мідних проводів.

Правила паяння мідних проводів.

Правила паяння мідних проводів.

Правила паяння мідних проводів.

Правила паяння мідних проводів.
 Одним з кращих способів з'єднати мідні дроти є пайка.  Зазначений процес забезпечує високу міцність і чудову  електропровідність.  При цьому пайку легше проводити, ніж зварювання.  Хоча в розподільних коробках дроти часто електрики з'єднують за допомогою клем, але  прийоми пайки не завадять будь-якому електрику. Навчитися паяти мідні дроти можна за декілька хвилин, маючи всі необхідні матеріали і прилади.
Процес паяння.
 Процес паяння полягає в тому, що метали з'єднуються між собою за допомогою сплаву, що має температуру плавлення нижче температури плавлення з'єднуваних речовин.

 Під час пайки матеріали піддаються нагріванню до температури плавлення припою.  При цьому забезпечується дуже сильна адгезія (прилипання) - властивість матеріалів зчіплюватися однин з одним на молекулярному рівні.
 Під час пайки не відбувається плавлення основних деталей і перемішування їх з матеріалом припою, як відбувається при зварюванні з використанням присадочного матеріалу.

Обладнання для паяльних робіт.
 Для пайки мідних проводів традиційно використовуються паяльники.  Існує кілька їх видів, в тому числі електричні та газові різних виробників.  Пайка мідних проводів здійснюється за допомогою електричного паяльника з мідним жалом.  Цей інструмент являє собою мідний стрижень, іноді з нікелевим покриттям, який встановлений в корпусі нагрівального елементу.
 Нагрівальний елемент працює від постійного або змінного струму.  Напруга живлення може варіюватися від 12 до 220 В. Для пайки мідних проводів електропроводки в будинку підходить самий звичайний паяльник потужністю 60 Вт.  Якщо треба спаяти тонкі дроти, то підійде і менш потужний паяльник.
 Важливо, щоб він добре прогрівав мідний матеріал і розплавляв пріпій.  Для  забезпення високоякісної пайки і міцності з'єднання, необхідна нерухомість під час охолодження розплавленого припою.  Провід можна тримати руками, але зручніше використовувати пінцет, затискачі або тримач Третя рука з підставкою під паяльник 3х (в наявності у магазині https://rtp.com.ua/)

 Для пайки мідних проводів застосовують олов'яно-свинцевий припій.  Найчастіше це Припій Cynel Sn60Pb40, але можна взяти і ПрипІй LECHPOL Sn60Pb40. Маркування вказує на склад - припій олов'яно-свинцевий з вмістом олова 60%.