Флюс та його призначення


Флюс та його призначення

Як вибрати якісний флюс.

Флюс призначений для підвищення якості процесу спаювання припоєм двох металевих поверхонь і при нагріванні очищає поверхні від оксидних і жирних плівок. Хороший флюс повинен мати низьку температуру плавлення і мала питома вага, щоб перед моментом плавлення припою він встиг розчинити оксиди і не проникав всередину паяного з'єднання в процесі пайки. Флюс повинен добре розтікатися і змочувати поверхню припою і металу в місці пайки.

        Найкращі флюси для пайки не вигоряють і при нагріванні мало випаровуються, а продукти розкладання і оксиди легко видаляються розчинниками, і навіть якщо залишки не видалені, то не викликають корозії. Як ми знаємо, флюси для пайки бувають активні (кислотні) і нейтральні (некіслотние). Активний флюс зазвичай активно взаємодіє з широким спектром розчиняються жирів і оксидних плівок. При цьому можуть виділятися продукти взаємодії, не дуже корисні для нашого дорогоцінного здоров'я.

       Нейтральні флюси більш безпечні в цьому плані, але їх чарівні властивості підготовки паяються поверхні не такі яскраві. Загалом, тут як і з будь-яким професійним інструментом - кожен потрібен для певного набору дій.